среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 15

Запален автомобил на битолчанец

ogan

Последни вести

Околу 22.50 часот синоќа на улицата „Ѓорѓи Наумов“ непознато лице му го запалило возилото на битолчанец.

Според податоците од полицијата, се работи за патничко моторно возило „форд фокус“ во сопственост на 39-годишниот К.М. кое непознат сторител му го полил со запалива течност и го запалил, предизвикувајќи материјална штета.

Полицијата работи на случајот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести