Македонија,Крими хроника

Запален автомобил во Скопје

Запален автомобил во Скопје

Изгоре возило марка „Опел Астра“ со скопски регистарски таблици сопственост на И. И. (49) од Скопје на улица Вуковарска.

Од страна на увидна екипа при СВР Скопје излезено е на лице место и извршен е увид. Во непосредна близина на возилото пронајдени биле две пластични шишиња и истите се подигнати и доставени за вештачење..Се превземаат мерки за целосно расчистување.