Балкан

Запален автомобилот на албанскиот конзул во Солун

Запален автомобилот на албанскиот конзул во Солун

Непознати лица ноќта кон понеделникот го запалиле блиндираниот автомобил на генералниот конзул на Албанија во Солун.

Палењето се случило во два и пол часот по полноќ. Екипа на противпожарната бригада пристигнала на местото на настанот. При прегледот полицијата открила експлозивна направа. Истрагата се уште трае.

Се уште нема реакција од Албанија.