петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Запален „мерцедес“ во Тетово

Пожарот го изгаснал синот на оштетениот тетовец.

bmvpozar

Поврзани вести

Непознат сторител му го запалил „мерцедес“-от на тетовец.

Министерството за внатрешни работи соопшти дека ноќеска бил опожарен автомобилот на тетовец.

Според информациите од полицијата околу еден часот по полноќ непознат сторител со запалива течност предизвикал пожар на автомобилот „мерцедес“ сопственост на 40-годишниот М.М. паркиран на улицата Иво Лола Рибар во Тетово.

Пожарот го изгаснал синот на оштетениот тетовец.

Полицијата работи на откривање на сторителот и мотивот за инцидентот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести