четврток, 27 јули 2017  |  Вести денес: 49

Запалени три тролејбуси во Атина

Непознати напаѓачи синоќа фрлиле молотови коктели врз три тролејбуси во близина на историската зграда на Политехничкиот универзитет во центарот на Атина.

тролејбуси

Поврзани вести

Полицијата соопшти дека во возила за време на нападот немало патници и нема информации за повредени лица.

Во меѓувреме, вандали ноќеска повторно ја нападнаа и електричната железница, кршејќи апарати за изавање и за поништување билети на станицата во Кифисиа, во северниот дел на Атина.

Најчитани вести