Македонија,Крими хроника

Запалено „БМВ“ во скопски Карпош

Запалено „БМВ“ во скопски Карпош

Запален автомобил во скопски Карпош.

На улицата „Дамска“ во скопската населба  денеска  било опожарено паркирано патничко возило „БМВ“ сопственост на 30-годишниот А.Т.

Од полиција велат дека се превземаат мерки за целосно расчистување на случајот и утврдување на причините кои што довеле до опожарувањена возилото.