среда, 28 јуни 2017  |  Вести денес: 24

Се запали автомобил во движење на наплатната рампа Петровец

zapalen-avtomobil

Поврзани вести

Се запали автомобил во движење на наплатната рампа Петровец. Вчера околу 16.00 часот на наплатната рампа „Петровец“, автомобил „Ланд Ровер“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Ш.С., се запалило во движење.

Пожарот е изгаснат од Бригадата за противпожарна заштита, а повредени лица нема.

Најчитани вести