четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Запленет еден тон албанска марихуана кај Прешево

marihuana

Последни вести

Српските царински работници на граничниот премин Прешево, на српско-македонската граница, откриле еден тон марихуана.

Дрогата, според агенцијата „Прешева јоне“, царинците ја откриле ноќта спроти петок со мобилен скенер во грчки камион ладилник. Уапсен е грчкиот државјанин М.Г.(49) кој управувал со камионот кој сообраќал на релација Грција-Хрватска.

Грчкиот возач пред полицијата изјавил дека не знае ништо за марихуаната, дека камионот останал десет дена во Албанија каде и тој престојувал, а натоварената стока требало да ја транспортира до Хрватска.

Ова досега е најголемото количество заплената мархуана на овој премин.

Најчитани вести