петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 59

Запленет златен накит на аеродромот Александар Велики

Zlaten nakit,Aerodrom

Последни вести

Царинската управа заплени 1,1 кило злато и 12 рачни часовници на скопскиот аеродром Александар Велики.

Златото и часовниците се запленети од македонски државјанин кој пристигнал од Истанбул. Во кутијата со лекови, која ја носел со себе, најдени се повеќе кесички со златен накит и рачни часовници.

Меѓу златниот накит имало 163 прстени, 33 алки, 33 синџирчиња, 46 приврзоци, 66 обетки, 3 игли за кравата и 12 рачни часовници.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести