четврток, 20 октомври 2016  |  Вести денес: 54

Запленета облека вредна 100 илјади евра под сомнеж дека е фалсификат

запленета-роба-царина-1

Поврзани вести

Околу 2.500 парчиња облека и обувки се запленети поради сомневање дека се фалсификати.

Производите биле од Турција, а биле запленети вчера на граничниот премин Богородица во возило со македонски таблички. Робата била наменета за увозник од БиХ.

Вредноста на производите во малопродажба би достигнала 99.975,00 евра или над 6 милиони денари.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести