понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Запленети 12 илјади евра на Табановце

evra

Последни вести

Царинската управа на Граничниот премин Табановце заплени 12 илјади евра. Парите се откриени при претрес на автомобил на албански државјанин, со албански регистарски таблички.

Имено, албанскиот државјанин, при излез од државата пријавил дека со себе има само 10 илјади евра, а по личниот претрес, кај него се пронајдени 22 илјди евра за кои не поседувал потврда за внесени готови пари, издадена од Царинската управа.

На патникот му се вратени 10 илјади евра, а останатите 12 илјади се задржани.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести