среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Запленети 18 тони хашиш на југот на Шпанија

На бродот се наоѓала роба која е натоварена во Казабланка и во Мароко. Двата патролни брода на граничната служба пресретнале товарен броди и го испратиле до Алмерија.

spanija

Поврзани вести

Шпанската гранична служба соопшти дека на југот на Шпанија пресретнала брод кој превезувал 18 тони хашиш и уапсила седум членови на екипажот.Бродот бил пресретнат во саботата на 19 април, во водите долж островот Алборан, се наведува во соопштението на граничната служба.

На бродот се наоѓала роба која е натоварена во Казабланка и во Мароко. Двата патролни брода на граничната служба пресретнале товарен броди и го испратиле до Алмерија.

Ова е седма акција од овој тип, од јуни минатата година. Благодарејќи на властите во Франција, Италија, Шпанија вкупно се запленети 90 тони хашиш.Шпанските власти кон средината на март запленија 12 тони хашиш на еден брод и во таа прилика уапсиле осум членови на екипажот, пренесуваат агенциите.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести