петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Запленети 300 килограми марихуана во Тирана

Меѓу уапсените и една девојка

marihuana

Поврзани вести

Албанската полиција во Тирана заплени 300 килограми марихуана. Полицијата уапсила пет албански државјани, на возраст од 19 до 29 години, меѓу кои има и една девојка.

Дрогата е откриена и запленета во комбе, соопшти албанското Министерство за внатрешни работи.

Според оперативните сознанија, марихуаната била наменета за нарко пазарите во Тирана.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести