Балкан

Запленети 300 килограми марихуана во Тирана

Запленети 300 килограми марихуана во Тирана

Албанската полиција во Тирана заплени 300 килограми марихуана. Полицијата уапсила пет албански државјани, на возраст од 19 до 29 години, меѓу кои има и една девојка.

Дрогата е откриена и запленета во комбе, соопшти албанското Министерство за внатрешни работи.

Според оперативните сознанија, марихуаната била наменета за нарко пазарите во Тирана.