недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Запленети 5 илјади скалпели на Табановце

Skalperi,Tabanovce

Последни вести

На граничниот премин Табановце запленети се 5 илјади медицински скалпели, при контрола на патничко возило со македонски регистарски таблички, управувано од македонски државјанин. Непријавените скалпели биле пронајдеи во картонска кутија, сместена во багажникот на возилото.

На аеродромот пак, Александар Велики, запленети се 30 пластични шишенца од 10 ml со течност за електронски цигари INNOVATION FLAVOURS со потекло од Бугарија.

Tecnost e-cigari,Aerodrom

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести