четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 2

Запленети 694 пара чорапи на Ќафасан

Corapi, mobilna

Последни вести

Царинската управа заплени 694 пара чорапи во патничко возило со македонски регистарски таблици на патиниот правец Струга- Ќафасан.

Tekstil i bizuterija,D.Bair

Во друга акција на граничниот премин Деве Баир, запленети се 255 парчиња облека, како костими за капење, кратки пантолони, пижами и тренерки, 1.068 модни додатоци во вид на спортски капи, прстени, обетки, синџирчиња, нараквици, стегачи и венчиња за коса, како и 91 рачни часовници.

Патичкото возило било со бугарски регистарски таблички, а било управува од македонски државијанин.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести