среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Запленети два тона албанска марихуана

Албанија е најголем произведувач на марихуана во регионот и месечно во земјите на релација Италија и Грција се запленуваат десетина тони марихуана.

marihuana

Поврзани вести

Италијанската полиција заплени повеќе од два тона марихуана, која била транспортирана со рибарски брод, а чија што вредност се проценува на околу 10 милиони евра.

Во полициска акција се уапсени осум лица од Сицилија. Според оперативните сознанија на италијанската полиција, марихуаната има албанско потекло и била натоварена на рибарски брод на грчкиот остров Крф, а била спакувана во 125 пакети.

Рибарскиот брод е задржан веднаш по влегување во италијански територијални води, јавуваат албанските медиуми.

Албанија е најголем произведувач на марихуана во регионот и месечно во земјите на релација Италија и Грција се запленуваат десетина тони марихуана.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести