четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Запленети над 100.000 петарди за една недела

petardi2-240

Поврзани вести

Во три контроли спроведени минатата недела полицијата запленила над 100.000 разни пиротехнички средства.

Според информациите сите заплени биле во Скопје, а петардите се откриени во автомобили.

Дека станува збор за голема заплена на пиротехнички средства говори и фактот дека минатата година биле запленети околу 250.000 петарди, додека оваа година само за една недела е реализирана заплена за речиси половина од вкупниот број запленети петарди минатата година.

Од МВР повеќе информации за запленетите пиротехнички средства ќе соопштат во текот на денот.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести