понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 6

Запленети над 5.000 патарди во Македонска Каменица

Во автомобилот на 42-годишниот Д.К. од Македонска Каменица се пронајдени и заплените 5.240 петарди, наменети за продажба за престојните празници.

petardi

Поврзани вести

Полицијата заплени поголемо количество петарди во автомобил на жител на Македонска Каменица.

Министерството за внатрешни работи соопшти дека вчера, во рамки на редовни контроли при претрес на автомобил во Македонска Каменица откриено е поголемо количество пиротехнички средства.

Според полициски информации, во автомобилот на 42-годишниот Д.К. од Македонска Каменица се пронајдени и заплените 5.240 петарди, наменети за продажба за престојните празници.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести