сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Запленети над два милиони таблети екстази

Се смета дека ова е најголемиот фатен товар со стимулитивни таблети во историјата на земјата.

ekstazi

Последни вести

Над два милиона таблети екстази се запленети минатата недела во рибарски брод во близина на границата со Тајланд, а од страна на военопоморските сили на Мјанмар.

Се смета дека ова е најголемиот фатен товар со стимулитивни таблети во историјата на земјата.

Уапсени се сите 15 лица, кои се наоѓале на бродот, и подоцна биле однесени на сослушување.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести