петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Запленети петарди во Тетово

petardi

Последни вести

Вчера во 13.15 часот во Тетово на ул.„Маршал Тито“, поточно на влезот во градскиот зелен пазар, од страна на полициски службеници бил извршен преглед на импровизирана тезга сопственост на А.Љ.(46) од Тетово, при што пронајдени и со потврда за привремено одземени предмети одземени се 3.586 парчиња пиротехнички средства од разновидни марки.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести