вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 52

Запленети повеќе од 100 апарати во коцкарниците на југот на Србија

avtomat

Поврзани вести

Српската полиција во денешната акција на 30 локации во Врање, Владичин Хан, Прешево и Бујановац одземала повеќе од 100 апарати за игра на среќа, бидејќи не биле фискализирани од страна на Министерството за финансии, изјави портпаролот на Полициската управа во Врање, Драган Стаменковиќ.

Исто така во клубовите биле откриени и работници кои работат на црно.

Повеќе од 100 полицајци и инспектори го контролирале Врање во работењето и плаќањето на данок во коцкарниците и автомат-клубовите.

Привремено ќе бидат затворени неколку објекти, а акцијата ќе продолжи и следните денови.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести