понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Запленети средства за хигиена за кои постои сомнеж дека се фалсификат

carina

Поврзани вести

Царината на царинската испостава Тетово во патничко возило со македонски таблички заплени 1.400 парчиња пасти за заби,  за кои се верува дека се фалсификат, во вредност од 1.560 денари.

Пастите за заби биле со лого на позната заштитна трговска марка, a оригиналните производи од заштитенa трговскa маркa во малопродажба би достигнале вредност од околу 56.000 денари.

Исто така поради сомнеж дека се фалсификат се задржани 151.200 парчиња тоалетни сапуни со лого на заштитена трговска марка со потекло од  Турција. Сапуните се откриени при вршење на контрола на возило со албански таблички, а истите биле наменети за фирма увозник од Тетово.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести