четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 50

Започна годишното обраќање на Путин пред Парламентот

putin

Поврзани вести

Започна годишното обраќање на рускиот претседател Владимир Путин пред Парламентот. Денешното годишно обраќање се совпаѓа со денот на кој се одбележуваат 20 години од создавањето на сегашниот Устав на Русија, пренесуваат локалните медиуми.

Во говорот „За состојбата на нацијата“, Путин изјави дека Москва треба да ја поддржи желбата на граѓаните, политичките партии да учествуваат во животот на земјата.

„Денес во системот на локалната самоуправа има многу проблеми. Локалните власти ги тресат корупциски скандали“, изјавил Путин во почетокот на говорот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести