вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Започна изборна кампања во БиХ

izbori-627x330

Последни вести

Во БиХ денеска започнува изборната кампања за општи избори кои ќе се одржат на 12 октомври.

Изборната кампања ќе трае до седум часот на 11 октомври кога започнува изборниот молк, соопштија од Централната изборна комисија на БиХ.

За следење на изборните активности и работа на изборната администрација до сега се акредитирани 82 набљудувачи, 34 меѓународни и 47 невладини организации и еден политички субјект.

Избирачите годинава по СМС ќе можат да проверат на кое избирачко место гласаат.

 

 

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести