петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Започна масовната хуманитарна акција, еве што е најпотребно

don

Поврзани вести

Започна најавената хуманитарна акција на плоштадот Македонија и ќе трае до 17:00 часот.

На оваа фотографија може да се види колку многу работи се собрани за навистина краток период. Се очекува акцијата да има масовен одзив и да се собере огромна помош за настраданите од поплавите во Србија и Босна и Херцеговина.

donaciiplostad

За полесна селекција на донациите, препорачливо е истите да се спакувани во картонски кутии со јасно назначена содржина на истите.

Организаторите ги повикуваат хуманите граѓани на Р. Македонија кои се во можност да донираат било што: облека, куќни апарати, постелнина и слични потребни работи за секојдневен живот.

donacii

Донација може да се изврши и преку бројот 143-400 од било кој мобилен оператор во Македонија.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести