четврток, 20 октомври 2016  |  Вести денес: 55

Започна новата сезона во Серија А

10979-juve

Последни вести

Јувентус славеше минимална победа во Верона кај Киево, Старата Дама триумфираше со 1-0.

Бираги во 7. минута си постигна автогол кој значеше старт со три бода за тимот на Масимо Алегри.

Рома со 2-0 го доби дерби натпреварот против Фиорентина.

Нианголан во 28. минута го отвори резултатот, а точка стави Жервињо со погодок во судиското продолжение од натпреварот.

Денеска на програмата се останатите дуели: Милан – Лацио, Аталанта – Верона, Чезена – Парма, Џенова – Наполи, Палермо – Сампдорија, Сасуоло – Каљари, Торино – Интер, Удинезе – Емполи.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести