вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 40

Започна новогодишното украсување на Кисела Вода

Општина Кисела Вода изминатиов викенд го започна новогодишното украсување на нејзината територија

Општината новогодишно украсување на нејзината територија обезбеди над два милиони денари.

Општината новогодишно украсување на нејзината територија обезбеди над два милиони денари.

Поврзани вести

Општина Кисела Вода изминатиов викенд го започна новогодишното украсување на нејзината територија. Годинава, украсувањето и декорирањето на повеќе локации низ општината го врши фирмата “Линк Медија Плус” од Скопје, кое треба да заврши најдоцна до 15-ти овој месец, информираат од општината.

Веќе започна украсувањето на влезот на општината, односно булеварот Борис Трајковски, од стара рампа до крстосницата со улицата Народни Херои, паркот спроти општинските бараки каде е поставена и 10-метарска новогодишна елка, а украсени се и влезовите на населбите Драчево и Пинтија.

Деновиве треба да заврши и украсувањето на скверот околу црквата “Св. Петка”, почетокот на улицата Огњан Прица, се до спојот со улицата Димо Хаџи Димов, како и скверот околу Шампионче, а ќе се украсат и парковите Шопен, Пушкин, Македонија и паркот на бранителите во населбата Драчево.

Општината за оваа намена, односно за новогодишно украсување на нејзината територија обезбеди над два милиони денари.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести