четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Започна официјалната меморијална церемонија за Шарон

ariel kovceg

Поврзани вести

Започна официјалната меморијална церемонија за поранешниот премиер на Израел, Ариел Шарон, пренесе „АФП“, штосе одржува пред парламентот во Ерусалим во присуство на израелски и странски делегации.

Церемонијата започна со молитва во спомен на поранешниот израелски премиер, кој почина на 11 јануари, по осум години поминати во кома.

Погребот на Шарон ќе биде одржан подоцна во текот на денот во неговата фарма во јужниот дел на Израел.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести