вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Започна средбата меѓу украинскиот претседател и тројцата негови претходници

viktor-janukovic

Поврзани вести

Започна средбата на украинскиот претседател Виктор Јанукович со тројцата негови претходници, пренесуваат локалните медиуми.

Средбата меѓу четворицата државници е првиот чекор кон организирање на „тркалезна маса“ меѓу претседателите, опозицијата, младите и претставниците на граѓанското општество.

На средбата засега не учествуваат претставници на опозицијата.

Разговорите, посветени на обновување на политичката стабилност во Украина, се одржуваат во Украинската палата.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести