петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 63

Започна судењето за убиството на малата Тијана

monstrum-tijanaaa

Последни вести

Судењето за монструозното убиство на петнаесетгодишната Тијана, кое го потресе регионот започна денеска во Србија.

На обвинителната клупа седна Драган Ѓуриќ, осомничен дека ја мачел, задавил, силувал и брутално убил малата Тијана. Тој пред судиите рекол дека не се чуствува добро, па затоа ќе се брани со молчење.

За потсетување, на 26 јули минатата година откако седеше во кафеана, Ѓуриќ ја пресретна малата Тијана, ја силуваше, тепаше и ја уби, па ја закопа. Тој тогаш пред полицијата го призна делото.

Најчитани вести