петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 45

Започнаа Отворените забавни фудбалски школи во Гази Баба

openfun

Последни вести

Општина Гази Баба и Отворените забавни фудбалски школи по осми пат ја организираа спортската манифестација „Отворени забавни фудбалски школи“, која е наменета за најмладите жители на општината.

Три дена на стадионот во населеното место Трубарево, над 200 деца од општина Гази Баба на возраст од 6–12 години ќе другаруваат и ќе се забавуваат низ спортски игри.

Децата се поделени во неколку групи, а спортските активности се изведуваа под водство на обучени тренери и асистенти, предводени од спортски лидери.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести