вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Започнува финалната серија во националниот шампионат во хокеј на мраз

hokej-500

Последни вести

Вечерва со почеток од 22 часот во СЦ „Борис Трајковски‘‘ ќе започне финалната серија во националниот шампионат на Македонија во хокеј на мраз.

Во разигрувањето за првиот шампион на Македонија во хокеј ќе учествуваат екипите на Металург и на Скопје Капитолс. Серијата се игра до два добиени натпревари.

Во полуфиналните натпревари Металург го совлада Фаворит Кико додека Скопје Капитолс излезе како победник во дуелот со екипата на Вардар Вингс.

Вториот натпревар се игра во четврток во 22 часот на лизгалиштето во СЦ „Борис Трајковски‘‘.

Најчитани вести