петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Започнува изградбата на обиколницата кај Смилковци

smilkovci.jpg-500

Последни вести

Денеска ќе отпочнат градежните работи за изградба на клучка на обиколница Скопје , месност Смилковци, општина Гази Баба.

На настанот ќе присуствуваат министерот за транспорт и врски Миле Јанакиески и директорот на ЈП за државни патишта Владо Мисајловски.

Најчитани вести