петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 65

Започнува изградбата на водоснабдителен систем во Зајас

sistem-500

Последни вести

Во кичевското село Зајас денеска ќе биде означен почеток на изградба на регионален водоснабдителен систем.

Почетокот на изградбата ќе го означат министерот за животна средина и просторно планирање Нурхан Изаири и градоначалникот на општина Кичево Фатмир Дехари.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести