сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Започнува изградбата на втората фаза од новиот водоводен систем во Тетово

Тетово-вода1

Поврзани вести

Од утре, 4 август, ќе започне изградбата на втората фаза на новиот водоснабдителен систем во Тетово.

Се работи за осум и пол километарски довод од собирна комора – “Лешница” до собирна комора – “Студена Река”.

На почетокот на градежните работи ќе присуствуваат министерот за животна средина и просторно планирање, Нухран Изаири и градоначалникот на општина Тетово, Теута Арифи.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести