среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 58

Започнува НБА лудилото

nba-500

Поврзани вести

Вечерва почнува новата 69-та сезона во НБА лигата, а на програмата се три натпревари.

Сезоната ќе ја отвори бранителот на титулата, тимот на Сан Антонио, а противник ќе му биде локалниот ривал, Далас. Останатите два натпревари се Њу Орлеанс – Орландо и ЛА Лејкерс – Хјустон.

Инаку најмногу внимание сезонава секако ќе привлече тимот на Кливленд, не само затоа што го вратија најдобриот НБА играч, туку и дека во своите редови веќе го имаа Кајри Ирвинг, а како засилување пристигна и едно од најдобрите крила во лигата, Кевин Лав.

Сезонава враќање на теренот ќе направи и ѕвездата на ЛА Лејкерс Коби Брајант.

Втора година по ред во дресот на Атланта ќе настапува и македонскиот кошаркар Перо Антиќ. Амбициите на оваа екипа се повторно да се избори место во плеј-офот. Атланта првиот натпревар ќе го игра утревечер на теренот на Торонто.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести