среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Започнува проектот „Градиме мостови“ како поддршка интегрираното образование во Македонија

spiro_r

Поврзани вести

Министерот за образование и наука, Спиро Ристовски, заедно со заменик министерот за образование и наука, Сафет Незири, шефот на мисијата на ОБСЕ во Македонија, Ралф Брет и амбасадорот на Швајцарија во Република Македонија, Стефано Лазарото ќе одржат прес конференција на којашто ќе најават отпочнување на нов проект „Градиме мостови“, како поддршка во унапредувањето на процесот на интегрирано образование во земјата.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести