четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Започнува реконструкција на булеварот КУзман Јосифовски Питу

0,,4560275_4,00

Последни вести

Почнуваат градежните работи за реконстркција на крајната сообраќајна лента на булеварот „Кузман Јосифовски Питу“, пред автобуското стојалиште кај Комплексот банки во Скопје.

Градоначалникот на Град Скопје, Коце Трајановски, како што е најавено, ќе го означи почетокот на градежните работи за реконструкцијата на сообраќајната лента.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести