понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Започнува втората сезона на популарното шоу Х фактор

xfactoruk-500

Последни вести

После толку очекувања, погoдувања, претпоставки, конечно дојде моментот да започне долгоочекувната втора сезона на светски популарното шоу Х Фактор.

Денеска, недела (22 март) во 21 часот целиот регион, односно Србија, Хрватска, Босна и Херцеговина и Македонија ќе започне да ја следи втората сезона на шоуто каде Македонија влегува како победник, благодарение на победата на Даниел Кајмакоски во првата сезона.

Шоуто ќе ги чини интересно водителско трио: Антонија Блаче, Снеже Велков и Александар Радојчиќ, додека на столчињата на жири публиката ќе седнат 4 големи регионални ѕвезди кои со своето искуство, енергија и коментари ќе го зачинат шоуто уште повеќе. Тоа се Александра Ковач, Жељко Јоксимовиќ, Масимо Савиќ и Тончи Хуљиќ.

Секако да не ги заборавиме најважните, а тоа се натпреварувачите, со нивните животни приказни, талентот, а некои веднаш ќе ги засакате, други пак воопшто нема да ви бидат симпатични. На кого вие ќе ја дадете вашата поддршка? Има ли сила Македонија повторно да го покори Балканот?

извор: Вистина.мк

Најчитани вести