вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Започнува новата програма за образование, обука, млади и спорт на ЕУ- „Ерасмус плус 2014-2020“

spiro_r

Поврзани вести

Министерот за образование и наука, Спиро Ристовски, денеска ќе има свое обраќање на генералната конференција за отпочнување на новата програма за образование, обука, млади и спорт на Европската унија, „Ерасмус плус 2014-2020“ во Македонија.

На конференцијата која е во организација на Националната агенција за европски образовни програми и мобилност, ќе присуствуваат и претставници на Генералниот директорат за образование и култура на Европската Комисија.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести