понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Запознајте го новиот ангел на „Викторија сикрет“

e

Последни вести

После зборувањата дека бабата на Миранда Кер е Србинка и по српската гордост – снаата, Андријана Лима, во светот на модата се појави девојка со православно име, Јелена Ноура Хадид.

Оваа девојка која е позната по името Гиги Хадид, објавил фотографија на Инстаграм, на која ги носи моделите „Пинк“, од колекцијата на „Викторија сикрет“ и со тоа ги оттикна гласините дека е нов ангел на оваа модна куќа.

Гиги се појавувала на страниците на „Elle”, „Grazia”, „Vogue” и „Sports Illustrated”. Била заштитно лице на „Guess” и учесник на модни недели ширум светот. Нејзината мајка е позната поранешна манекенка, Јоланда Фостер. Таа е во брак со палестински бизнисмен Мохамед Хадид и со него ја има ќерката Јелена. По крахот на првиот брак, се мажи за Дејвид Фостер, музички продуцент.

e1 e2

Најчитани вести