сабота, 19 август 2017  |  Вести денес: 0

Запросување на Евровизија: Александар ја запроси Јана Бурческа (ФОТО)

Водителот пред прогласувањето на следните 10 финалисти, дојде до македонската евровизиска делегација и и честиташе на Бурческа по веста дека таа ќе стане мајка.

burceska-zaprosuvanje-640x357

Поврзани вести

Момчето на нашата евровизиска претставничка Јана Бурческа, Александар Филиповски ја побара за жена во „зелената соба“ зад евровизиската сцена.

Водителот пред прогласувањето на следните 10 финалисти, дојде до македонската евровизиска делегација и и честиташе на Бурческа по веста дека таа ќе стане мајка.

Водителот ја праша и кој е таткото, а Бурческа го покажа момчето кое седеше до неа. Александар ја искористи оваа можност, и ја побара нашата Јана за жена. Секако нејзиниот одговор беше ДА.

Најчитани вести