петок, 28 јули 2017  |  Вести денес: 0

Застрелан маж пронајден во зграда во Куманово

Од МВР соопштија дека случајот во СВР Куманово пријавен е во 7.35 часот.

kumanovo

Последни вести

Непознато машко лице со прострелна рана во главата е пронајдено утрово во ходник во зграда, лоцирана на булеварот „Октомвриска револуција“ во Куманово, потврди МВР.
Неофицијално застреланиот маж е на 60-годишна возраст. Тој е пронајден во ходникот помеѓу првиот и вториот кат, а до него било пронајдено и оружјето од кое било пукано.
Од МВР соопштија дека случајот во СВР Куманово пријавен е во 7.35 часот. На местото на настанот увид вршат екипи на крим техника од МВР, јавното обвинителство и судска медицина.

Најчитани вести