среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 14

Застрелан полицаец кај Мавровка

policijaaaaaaa500

Последни вести

Еден полицаец е повреден во престрелка која се случила во близина на Мавровка, објави Пресс 24.

Според информациите, во полицаецот пукале две лица кои се дале во бегство. Информацијата и официјално е потврдена од полицијата.

Полицискиот служеник од Бит Пазар со прострелни рани бил пренесен на скопските клиники и засега нема информации колку се сериозни повредите.

Засега полицијата во интерес на истрагата не дава повеќе информации.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести