вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Застрелан поранешен фудбалер на Вардар

Како што самиот потврди за РТС, во Зоран Банковиќ било пукано пред неговата куќа во населеното место Беверли Хилс во Ниш, синоќа околу 20 часот.

ba

Последни вести

Некогашниот фудбалер на Вардар, а сега претседател на Раднички Ниш Зоран Банковиќ е ранет во напад со огнено оружје, јавуваат српските медиуми.

Како што самиот потврди за РТС, во Зоран Банковиќ било пукано пред неговата куќа во населеното место Беверли Хилс во Ниш, синоќа околу 20 часот.

Банковиќ за РТС изјавил дека има прострелна рана на ногата, но додал дека се чувствува добро и дека е хоспитализиран на Кличничкиот центар во Ниш.

Зоран Банковиќ за македонскиот најтрофеен клуб играше од 1979-та до 1983-та година и забележа 103 настапи. Освен за Вардар, дефанзивецот ги бранеше боите на Црвена Звезда, Раднички Ниш и ОФК Београд.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести