Балкан

Застрелан водачот на Земунскиот клан

Застрелан водачот на Земунскиот клан

Триесет и седум годишниот криминален бос на Земунскиот клан Г.О. беше застрелан околу 3,00 ноќеска во Крушевац, соопшти државната РТС телевизија

Српскиот мафијаш бил застрелан откако излегол од такси пред својот дом. Убиен е на самото место со неколку куршуми.

По воведувањето на вонредна состојба во 2003 година по убиството на премиерот Зоран Ѓинѓиќ и спецоперацијатата “Сабја” Г.О. застана на чело на страшната криминална група “Земунски клан”, потсетува медиумот.

Во акцијата “Сабја” беше уништен “Земунскиот клан” и беа уапсени организаторите на атентатот врз познатиот политичар Зоран Ѓинѓиќ. Тој до синоќа ја водеше новата мафијашка српска приказна.