четврток, 20 октомври 2016  |  Вести денес: 55

Застрелан водачот на Земунскиот клан

polic-punto

Последни вести

Триесет и седум годишниот криминален бос на Земунскиот клан Г.О. беше застрелан околу 3,00 ноќеска во Крушевац, соопшти државната РТС телевизија

Српскиот мафијаш бил застрелан откако излегол од такси пред својот дом. Убиен е на самото место со неколку куршуми.

По воведувањето на вонредна состојба во 2003 година по убиството на премиерот Зоран Ѓинѓиќ и спецоперацијатата “Сабја” Г.О. застана на чело на страшната криминална група “Земунски клан”, потсетува медиумот.

Во акцијата “Сабја” беше уништен “Земунскиот клан” и беа уапсени организаторите на атентатот врз познатиот политичар Зоран Ѓинѓиќ. Тој до синоќа ја водеше новата мафијашка српска приказна.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести