среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Застрелани полицајка и општински службеник во Париз

police-line-do-not-cross-tape-at-crime-scene-1-2000x1349

Последни вести

Вооружен маж изутринава пукаше во една полицајка и општински службеник во предградие на Париз.

Мажот носел заштитен елек и пукал од автоматска пушка.

Француското МВР соопшти дека напаѓачот избегал. Првично беше соопштено дека тој бил приведен.

Според полициски извори, засега нема утврдено врска меѓу овој инцидент и крвавиот напад врз сатиричниот неделник „Шарли ебдо“ вчера во Париз.

Најчитани вести