петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 36

Застреланиот полицаец се здобил со прострелна рана во рамото

policija1-630x420_20131018211924

Последни вести

Полицаецот во кој доцна синоќа било пукано се здобил со прострелна рана во рамото и по укажаната лекарска помош на Скопските клиники тој е пуштен на домашно лекување.

Како што информираат од Министерството за внатрешни работи, инцидентот се случил во 23:10 часот зад трговскиот центар „Мавровка“ во Скопје.

Според првичните информации полицаецот бил нападнат од две непознати лица. Полицаецот не бил на должност ниту носел униформа.

Полицијата работи на пронаоѓање на сторителите и целосно расчистување на инцидентот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести