недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 13

Заталкани куршуми оштетиле имот во Скопје и во Куманово

Заталканите зрна оштетиле шофершајбна на „пежо 405“, маса во дворот на еден скопјанец, а третото зрно го пробил ѕидот од куќата на 56-годишна скопјанка и паднало на скалите во дворот.

kur[um

Последни вести

Тројца граѓани пријавиле во полицијата дека наишле на залутани куршуми кои го оштетиле нивниот имот и за малку не ги повредиле. Два од трите случаи биле пријавени во Скопје, а еден во Куманово.

Заталканите зрна оштетиле шофершајбна на „пежо 405“, маса во дворот на еден скопјанец, а третото зрно го пробил ѕидот од куќата на 56-годишна скопјанка и паднало на скалите во дворот.

„пежото“ било паркирано на улицата Благоја Илиев Гуне во Куманово, додека вториот куршум завршил во масата на викендичка со скопското село Љубанци.

Од полицијата велат дека случаите сè уште не се расветлени и не е познат причинителот на заталканите куршуми.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести