недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Затоплување не очекува од петок

soncevo1-520x311

Последни вести

Следува период на стабилно и суво време. Утринските температури ќе бидат ниски и во следните два дена на повеќе места ќе се спуштат помеѓу -10 и -5 степени, а од петок температурите ќе бидат во постепен пораст.

За време на викендот во утринските часови по одделни котлини ќе има услови за појава на магла.

Најчитани вести